Śpiewam więc jestem.

Cykl warsztatów wokalnych Canto ergo sum… to projekt, który łączy dwa bieguny działalności Firmy Artaga: muzykę i edukację. Powstał z miłości do śpiewu i zachwytu nad fenomenem ludzkiego głosu. Skierowany jest do wszystkich, dla których śpiew lub staranna mowa jest ważnym elementem codzienności lub chcieliby, by głos stał się istotną częścią ich życia, elementem samodoskonalenia.

UWAGA! czerwiec 2017 – Cykl kursów został zawieszony do odwołania!

agnieszka justyna szumilo
Agnieszka Justyna Szumiło

Cykliczne kursy prowadzone są przez pomysłodawczynię projektu, doświadczoną śpiewaczkę i pedagoga Agnieszkę Justynę Szumiło, w formie indywidualnych lekcji śpiewu lub emisji głosu oraz w formie warsztatów emisyjnych i interpretacyjnych dla zespołów wokalnych.

Projekt Canto ergo sum… skierowany jest do wszystkich osób, które chcą rozpocząć pracę nad głosem lub rozwinąć swój talent. Warsztaty prowadzone są w formie indywidualnych lekcji śpiewu lub emisji głosu:

Lekcje śpiewu

Początkujący i zaawansowani śpiewacy klasyczni i piosenkarze rozrywkowi podczas jednodniowych lub kilkudniowych warsztatów mają okazję skonsultować swoje problemy wokalne – techniczne, interpretacyjne i kondycyjne. Lekcje śpiewu z Agnieszką Justyną Szumiło to doskonała okazja, by zaczerpnąć inspirację z nowego źródła, uzyskać świeże spojrzenie na swój głos i technikę wokalną, co często bywa nieocenionym elementem w rozwoju talentu. W formie indywidualnej lekcji zazwyczaj pracujemy nad określonym, wybranym przez kursanta repertuarem.

Emisja głosu

Lekcje emisji głosu skierowane są przede wszystkim do osób, które w pracy zawodowej eksploatują głos, a nie zawsze mają wiedzę dotyczącą odpowiedniej pracy i higieny aparatu głosowego. Nauczyciele i wykładowcy często skarżą się na choroby gardła i inne problemy, które dzięki systematycznej pracy nad zdrowym oddechem i emisją głosu można wyeliminować. Zapisz się na lekcję, by na nowo czerpać przyjemność i satysfakcję ze swojej pracy – bez denerwującej chrypki i kaszlu.

Emisja głosu dla chóru

Warsztaty prowadzone są także dla chórów i kameralnych zespołów wokalnych. W tej formie najpierw pracujemy nad ewentualną korektą błędów emisyjnych oraz budową pięknego wspólnego brzmienia. Następnie, uzyskaną uzyskaną jakość brzmienia przenosimy na wybrane przez dyrygenta na daną sesję utwory. Wykonując je poszerzamy wiedzę na temat interpretacji i wykonawstwa zgodnego z założeniami epoki, w której dane dzieło powstało.

Aktualności i zapisy

Najbliższe warsztaty odbędą się 20 kwietnia 2016 roku w Krakowie, między godziną 11 a 17, w Instytucie Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Westerplatte 10, sala nr 22).

Zobacz relacje z poprzednich edycji warsztatów.

Bieżące informacje o projekcie i relacje z kolejnych edycji śledzić można w Aktualnościach.

Aby otrzymywać informacje o kolejnych edycjach warsztatów i zapisać się – wyślij wiadomość e-mail na adres: kontakt@artaga.edu.pl

Zapoznaj się z artystycznym życiorysem oraz działalnością pedagogiczną i społeczną Agnieszki Justyny Szumiło na stronach internetowych jej Pracowni Wokalnej. Jeśli masz pytania – zadzwoń: 606 484 424.

Zapraszamy!