„Wspaniałe Stulecie – fakty i mity” – wykład poprowadzi nasza lektorka języka tureckiego!

Wszystkich miłośników kultur Wschodu zapraszamy na Cracow Orient Festival, który będzie miał miejsce już w przyszły weekend w Krakowie.

Głównym punktem programu festiwalu, który jest przede wszystkim świętem tańca i muzyki, będzie przepiękna gala tańców orientalnych, w Teatrze Groteska, w sobotę, 7 maja o godz. 19:30.

Organizatorzy przewidzieli też wiele innych atrakcji: BEZPŁATNE warsztaty kulinarne, językowe, taneczne, muzyczne i wiele innych! Miłośników kultury tureckiej z pewnością zainteresuje piątkowe slajdowisko oraz  program Interaktywnej Niedzieli, a szczególnie warsztaty tureckich i azerskich tańców, ozdabiania ciała henną i wykład, przygotowany przez naszą lektorkę!

„WSPANIAŁE STULECIE- FAKTY I MITY”

Niedziela, godz. 14, Por Fiesta Club, ul. Warszawska 17: wykład „WSPANIAŁE STULECIE- FAKTY I MITY” poprowadzi nasza lektorka języka tureckiego, Agata Pawlina.

Udaj się z nami w podróż w czasie i przestrzeni, by odkryć tajemnice tureckiego haremu! Historia miłości sułtana Sulejmana Wspaniałego do pięknej Roksolany (czyli sułtanki Hürrem) od wieków pobudzała wyobraźnię artystów i pisarzy. Ostatnio przypomniana została w serialu „Wspaniałe Stulecie”, który zdobył serca widzów z całego świata, także z Polski. Zachwyca pięknymi wnętrzami, strojami, a przede wszystkim pełną namiętności i niespodziewanych zwrotów akcji fabułą, opartą na faktach historycznych.

Podczas wykładu będziecie mogli przekonać się na ile świat przedstawiony w serialu pokrywa się z historyczną rzeczywistością XVI-wiecznego Imperium Osmańskiego – państwa, które za panowania Sulejmana Wspaniałego osiągnęło szczyt swojej potęgi. Przewodniczką w tej podróży będzie Agata Pawlina, absolwentka Turkologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, nasza lektorka.

Będziecie też mogli osobiście zapoznać się z ofertą naszych kursów języka tureckiego i wypytać o wszystkie szczegóły. Zapraszamy!